• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(050) 077-56-10, (097) 487-71-45 (093) 313-94-20, (044) 3-619-619

Пн–Пт 09:00–20:00,
Сб, Вс 12:00-16:00


АВТОРИЗОВАНИЙ СЕРВІС ТА ЕКСКЛЮЗИВНИЙ ПРЕДСТАВНИК ВИРОБНИКА BREGUS В УКРАЇНІ

виконуємо аналіз води індивідуальний підбір систем водопідготовки заміни стару систему на нову заміни стару систему на нову

Принцип роботи зворотного осмосу

Фільтр, що працює за принципом зворотного осмосу, влаштований досить просто: основний елемент, що дозволяє отримувати воду високого ступеня очищення – це тонкоплівкова мембрана. Якщо пояснювати зовсім спрощено, то вона подібна до сітки, розмір отворів якої можна порівняти з розміром молекули води. Зрозуміло, крізь таку «сітку» можуть пройти або самі молекули води, або речовини, розмір молекул яких ще менше – розчинений у воді кисень, водень і т.п. В результаті цього з води видаляються практично всі розчинені компоненти, а також солі важких металів, органічні домішки і бактерії. Ну а всі інші конструктивні елементи системи зворотного осмосу покликані забезпечувати сприятливі умови для роботи мембрани.

Уявіть собі, як швидко повинні забитися брудом такі маленькі пори мембрани, якщо на неї буде надходити звичайна водопровідна вода! Для того щоб цього не сталося, перед мембраною встановлюється – кілька ступенів попереднього очищення. Серед них обов'язково присутні:

  • ступінь очищення від механічних забруднень, що затримує суспензії, пісок і нерозчинні домішки з розміром часток більше 5 мкм
  • забезпечує хімічне очищення від хлору, хлорвмісних сполук, пестицидів, органіки і т.п. за допомогою сорбції на активованому вугіллі

Залежно від якості початкової води кількість фільтрів попереднього очищення може бути збільшена, наприклад може встановлюватись пом’якшувач води або знезалізувач води.

У процесі роботи, перед мембраною, накопичуються відфільтровані солі та різні домішки, через що вона може засмітитися і припинити працювати. Для постійного зливу цих «відходів», уздовж мембрани створюється примусовий потік води – авто промивка (омиває мембрану перші 18 секунд перед кожним початком фільтрації води і змиває сконцентровані забруднення в дренаж). Тим самим збільшується продуктивність і термін служби мембрани.

Для досягнення нормальної продуктивності мембрани, на неї повинна надходити вода під тиском 3,5-4 атмосфери. Такий тиск – звичайна справа для більшості муніципальних водопроводів у великих містах. За умови тиску води менше 2-2,5 атмосфер (у тому числі і при заборі води з ємності без тиску) потрібен насос підвищення тиску.

Якщо очищена вода споживається нерівномірно і періодично її витрата може зростати, то система очищення зазвичай доповнюється ємністю для зберігання чистої води. Іноді застосовується більш дорогий, але, відповідно, і більш ефективний спосіб – системи оснащуються насосом з істотно більшою потужністю і більш продуктивною мембраною.

Фільтруюча здатність системи зворотного осмосу є справді унікальною. Жоден з фільтрів, що працюють за іншим принципом – механічного очищення, адсорбції або іонного обміну – не може забезпечити подібного ступеня очищення. Дуже важливо розуміти те, що навіть найкращі з “простих” побутових фільтрів не видаляють або далеко не повністю видаляють з води пестициди, бактерії, тригалометани, інші канцерогенні хлорорганічні сполуки, а також важкі метали і радіонукліди.

Будь ласка, ввійдіть для коментування
captcha
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно