• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(050) 077-56-10, (097) 487-71-45 (093) 313-94-20, (044) 3-619-619

Пн–Пт 09:00–20:00,
Сб, Вс 12:00-16:00

виконуємо аналіз води індивідуальний підбір систем водопідготовки заміни стару систему на нову заміни стару систему на нову

Про користь вуглеводнів!

 Вуглеводні (нафтопродукти)

Нафтопродукти відносяться до числа найбільш поширених і небезпечних речовин, що забруднюють поверхневі води. Нафта і продукти її переробки надзвичайно складні, нестабільні та можуть утворювати різні комбінації речовин (низько- та високомолекулярні сполуки, насичені та ненасичені аліфатичні, нафтенові сполуки, ароматичні вуглеводні, сполуки з киснем, азотом, сіркою, ненасичені гетероциклічні сполуки, такі як смоли, асфальтени, ангідриди, кислоти асфальтенов). Термін "нафтопродукти" в хімії води обмежується вуглеводневими фракціями (аліфатичні, ароматичні, аліциклічні). 

Велика кількість нафтопродуктів потрапляє в поверхневі води під час транспортування нафти по воді, разом з каналізаційними стоками з нафтопереробних заводів з хімічними речовинами для її переробки, а також з підприємств металургійної, хімічної промисловості, з побутовими каналізаційними відходами. Певна кількість вуглеводнів потрапляють у воду в результаті рослинних і тваринних продуктів розкладання. 

У результаті процесів випаровування в резервуарі для води, сорбції, біохімічного та хімічного окислення концентрація нафтопродуктів може впасти, і їх хімічний склад миє бути змінений. Найменш стабільними є ароматичні вуглеводні, принаймні - н-алкани. 

Нафтопродукти є тимчасовими в різних формах: розчин, емульсія, осад або плівка на поверхні води. Як правило, концентрація нафтопродуктів вище в місцях скидання. Чим далі від джерела забруднення, тим перехідні форми більш розсіяні, серед них переважають нафтопродукти розчинні, емульговані, адсорбовані. Кількісне співвідношення цих форм виражається в наборі показників, серед яких найбільш важливими є умови, за яких нафтопродукти потрапили у воду, відстань від місця скидання стічних вод, швидкість потоку та перемішування водних мас, характер і ступінь забруднення природних вод і складу нафтопродуктів, їх в'язкість, розчинність, щільність, температура кипіння компонентів. У ході санітарно-хімічного контролю зазвичай визначають суму розчинених, емульгованих і сорбованих форм нафти. 

Склад нафтопродуктів у водах річок, озер, морів, в підземних водах і в опадах коливається в досить широких межах і, як правило, це соті та десяті частки мг/дм3

У незабруднених нафтопродуктами водах природна концентрація вуглеводнів може варіюватися в морських водах від 0,01 до 0,10 мг/дм3 і більше, у водах річки і озера від 0,01 до 0,20 мг/дм3, іноді досягаючи 1 - 1,5 мг/дм3. Склад вуглеводнів визначається трофічною рівнем води і залежить від біологічної ситуації в районі водосховища. 

Негативний вплив нафтопродуктів різними способами відбивається на людський організм, тварин, водну рослинність, а також викликає фізичні, хімічні та біологічні забруднення водойм. Навіть у низьких кількостях аліфатичні нафтопродукти, нафтенові і ароматичні вуглеводні небезпечні для серцево-судинної і нервової систем, мають токсичний і, в деякій мірі, наркотичний вплив на організм. Незначна кількість поліциклічних вуглеводнів типу 3,4-бензоперена має канцерогенні властивості. Нафтопродукти можуть залишатися на оперенні птахів, на поверхні тіл і органів інших мешканців водойм, викликаючи захворювання і будучи причиною смерті. 

Негативний вплив нафтопродуктів обумовлено іх концентрацією.

Будь ласка, ввійдіть для коментування
captcha
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно