• Ваш список
  "Список порівняння" порожній
(050) 077-56-10, (097) 487-71-45 (093) 313-94-20, (044) 3-619-619

Пн–Пт 09:00–20:00,
Сб, Вс 12:00-16:00


АВТОРИЗОВАНИЙ СЕРВІС ТА ЕКСКЛЮЗИВНИЙ ПРЕДСТАВНИК ВИРОБНИКА BREGUS В УКРАЇНІ

виконуємо аналіз води індивідуальний підбір систем водопідготовки заміни стару систему на нову заміни стару систему на нову

Видалення заліза з води. Частина 2

Залізо у воді зазвичай присутнє в поєднанні з іншими елементами. Найпопулярніший з них - марганець Mn. Нагадаємо коротко теоретичні основи видалення заліза і подивимося на проблему в глобальному масштабі.

 

Залізо

Незважаючи на те, що це один з найважливіших елементів в нашому організмі, у потній воді він є небажаним. Навіть невеликі кількості заліза >1 Fe мг/дм3 приведуть до коричневих плям на санітарному обладнанні, неприємного металевого присмаку і забрудненню білизни в пральній машині. Іноді вміст заліза в споживаній воді становить до 30 і більше мг/дм3.

В глибоких морських водах залізо присутнє в основному в двухвалентной формі Fe2+ в основному як бікарбонат Fe(HCO3)2 або сульфат заліза FeSO4. Обидва з'єднання дуже нестійкі та легко піддаються процесу гідролізу, при контакті з атмосферою - в результаті розчинення у воді кисню - окислюється до тривалентного заліза у воді з утворенням гідроксиду заліза Fe(OH)3, відповідно до реакції:

Fe(HCO3)2 + H2O -> Fe(OH)2+H2CO3 -> Fe(OH)2 + H2O + CO2­
2Fe(OH)2 + O + H2O -> 2Fe(OH)3 (осад)

Гідроксид заліза Fe(OH)3 являє собою з'єднання помірно розчинне у воді, виділяється у вигляді темно-червоного осаду і може бути дуже легко відфільтроване піщаним завантаженням за допомогою традиційного видалення заліза. Процес осадження надає воді певний колір. Якщо вода з колодязів через кілька днів стає жовтою, це є результатом спонтанного осадження сполук заліза. У поверхневих водах (рідко під землею) залізо присутній також у вигляді колоїдних частинок FeS, Fe(OH)3 або у вигляді органічних сполук. Всі ці форми заліза не схильні до процесу гідролізу, їх важко видалити з води і вони змінюють її природну прозорість на колір від світло-солом'яного до кольору чаю.

 

Марганець

Як уже зазначалося, манган є елементом, який значно частіше зустрічається у воді. Концентрація марганцю може перебувати в діапазоні від 0,01 мг/дм3 (граничне значення - 0,05 мг/дм3), іноді його можна зустріти в поверхневих водах, частіше в глибокому морі, де він присутній в розчинній двухвалентній формі - утворює солі (хлориди, сульфати). Окислена форма діоксиду марганцю у вигляді MnO2 не розчинна у воді, тому утворює чорні, тверді, шорсткі відкладення. Марганець, як металевий елемент, небажаний у воді. Марганець є токсичним, навіть глобальні організації забороняють використання води, що містить марганець, для приготування їжі для немовлят. Крім аспекту здоров'я, на випраній білизні, дуже важко марганець залишає сірі або чорно-коричневі плями, які важко видалити. Марганець також є відмінним середовищем для розмноження бактерій, переважно анаеробних.

 

Видалення заліза та марганцю

Обидва елементи в надмірних значеннях є шкідливими для здоров'я людини, а також в категорії забруднювачів води розглядаються в якості важких з'єднань, які:
- погіршують органолептичні властивості води (смак, запах, колір),
- озабрудненюють санітарно-технічне обладнання,
- підвищюють ризик розвитку анаеробних бактерій, що відповідають в значній мірі через корозію водопровідних систем,
- у процесах очищення води блокують іонообмінну ємність іонітів і засмічують мембрани в системах зворотного осмосу.

Видалення заліза та марганцю вимагає точного визначення ступеня забрудненості води та їх характер. Для підземних вод з високою кольоровістю, бактеріальним забрудненням, в присутності карбонатів і сульфатів широко використовується аерація води, а потім її фільтрації. Цей процес очищення води є цілком природним використанням фізико-хімічних механізмів, відомий давно і у багатьох випадках є дуже ефективним. Аерація здійснюється за допомогою розпилення води (повільного у великих установках) або за допомогою введення в воду стисненого повітря і утримання в аераторі для забезпечення часу контакту, завдяки якому відбуватиметься перехід заліза і марганцю на більш високий рівень окислення, і таким чином залізо і марганець переходять в нерозчинну форму.

В побутових (домашніх) системах повітря вводиться через інжектор (трубку Вентурі). Умовою виникнення реакції є час перебування води в контакті з киснем. Тому в таких системах необхідно застосовувати гідрофор мембранного типу (з повітряної подушкою). Крім того, рекомендується введення води через верхню частину гідрофору і розпорошення її за допомогою спеціального сопла (конусної форсунки), а вихід - через нижню частину гідрофору. Такий спосіб обробки забезпечить найбільш ефективне видалення заліза, і його можна застосовувати в домашніх умовах. Осадження осаду («осідання пластівців») здійснюється в гідрофорі, в той час як подальша фільтрація відбувається засипанням у знезалізувачі.

Гідроксид заліза досить легко видалити, так як в якості фільтруючої засипки можна використати навіть звичайний пісочний фільтр.
Дехто навіть припускає, що для фільтрації глибокої води, що містить залізо і марганець, бажано підвищувати рН води. Тоді легше здійснити окислення марганцю, так як вода в лужному рН (вище 9,5) тривалість окислення марганцю в нерозчиннe буде менша, тоді MnO2 легко видалити шляхом фільтрації. Насправді це не істина в останній інстанції, тому що ми зтикаємося з проблемою, коли залізо при рН води більше 8,6 переходить до розчинній формі Fe2+

Будь ласка, ввійдіть для коментування
 • Ігор 20 Липня 2020

  Поки вчився, така важка була ця хімія. Ніколи її не розумів. Але коли стикнувся з проблемою перевищення заліза у воді, саме по вашим статтям зрозумів чим така вода небезпечна і як вирішити проблему.

  • admin MultiFilters, 20 Липня 2020

   Доброго дня! Раді допомогти.

 • Максим 22 Липня 2020

  Статья действительно помогла решить проблему с водой. Спасибо!

 • Екатерина 04 Серпня 2020

  Если воды много не надо, тогда достаточно дать ей хорошенько отстояться, железо должно уити в осадок и воду можно пить без опасений?

  • admin MultiFilters, 04 Серпня 2020

   Доброго дня! Так, деякий час це може працювати, але як бути, якщо раптово води знадобиться більше ніж її відстоялося. Це однозначно не рішення проблеми. ви можете подзвонити до нас і ми допоможимо дійсно вирішити проблему.

captcha
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно