• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(050) 077-56-10, (097) 487-71-45 (093) 313-94-20, (044) 3-619-619

Пн–Пт 09:00–20:00,
Сб, Вс 12:00-16:00

виконуємо аналіз води індивідуальний підбір систем водопідготовки заміни стару систему на нову заміни стару систему на нову

Очищення води від марганцю

Джерело виникнення марганцю
Марганець присутній в земній корі в значно менших кількостях, ніж залізо, і складає близько 0,12% від загальної маси у вигляді окислу марганцю MnO. На відміну від заліза в осадових породах більше марганцю, ніж в магматичних породах. Велике накопичення марганцю відбувається в грунтах і на дні моря. Як і в разі вмісту заліза, марганцю більше в осадових породах більшої фрагментації.

Як уже зазначалося, манган є елементом, який значно частіше зустрічається у воді. Концентрація марганцю може перебувати в діапазоні від 0,01 мг/дм3 (граничне значення - 0,05 мг/дм3), іноді його можна зустріти в поверхневих водах, частіше в глибокому морі, де він присутній в розчинній двухвалентній формі - утворює солі (хлориди, сульфати).
Окислена форма діоксиду марганцю у вигляді MnO2 не розчинна у воді, тому утворює чорні, тверді, шорсткі відкладення. Марганець, як металевий елемент, небажаний у воді. Марганець є токсичним, навіть глобальні організації забороняють використання води, що містить марганець, для приготування їжі для немовлят.

Крім аспекту здоров'я, на випраній білизні, дуже важко марганець залишає сірі або чорно-коричневі плями, які важко видалити. Марганець також є відмінним середовищем для розмноження бактерій, переважно анаеробних.

 

Можливість видалення марганцю
Беручи до уваги процес очищення від марганцю, слід зазначити, що хороші результати має процес знезалізнення, де знезалізуючий фільтруючий зернистий матеріал вкривається шаром окислів марганцю. Він має високу сорбційну здатність - збирає на своїй поверхні іони марганцю та інших металів. Також іони Mn2+ можуть бути окислені до Mn3+ - трьохвалентний марганець більш сприятливий до подальшого окислення киснем за допомогою аерації. З утворення Mn4+ дає появу нерозчинних форм MnO2. Слід зазначити, що марганець має шість ступенів окислення, і тільки четверта стійка та підходить для обробки води. Отже необхідною умовою експлуатації систем фільтрації зі знезалізуючим засипанням є довга та інтенсивна аерація води з метою повного окислення сполук марганцю та надання більш високого ступеню окислення.

На практиці - у використанні в таких пристроях періодичного і ефективного ополіскування стисненим повітрям надзвичайно важко і навіть неможливо реалізувати. Тому періодична регенерацію фільтруючих засипань виконується сильним окисленням. Найбільш поширеним з них є перманганат калію KMnO4. Але величезний ризик опіків в результаті його використання робить його непридатним. Замість цього використовується натрій гіпохлорит NaOCl. 

 

Каталітичні фільтруючі засипання
можуть бути природного походження, наприклад оксид марганцю MnO, або штучного. З використання каталітичних засипань іноді можна обійтися без коригування рН води.
Синтетичні каталітичні засипання мають кінцевий об'єм сорбції, тому повинні бути відновлені. Найбільш поширені методи відновлення - промивання розчином перманганату калію або гіпохлоритом натрію. Засипання з натурального оксиду марганцю вимагає дуже інтенсивнго промивання водою та повітрям, а також періодично поновлюватись внаслідок нормальної експлуатації засипання.

 

Періодична хімічна регенерація
Існує кілька типів каталітичного засипання для видалення марганцю з води. Найпопулярнішим з природних засипань є Greensand, із штучний синтетична версія Greensand - засипання MZ10. Обидва засипання вимагають регенерацію перманганатом калію KMnO4 і періодичну регенерацію - гіпохлоритом натрію NaOCl.

 

Безперервне дозування оксидантів
Одна з технологій для безперервного видалення марганцю є дозуванняперманганат калію KMnO4 в такій кількості, яка спочатку окислює органіку, потім залізо та марганець, і вкінці окислювався сам по себі (самоліквідувався). Тільки вода, що піддається такій обробці, має пройти щонайменше два ступені фільтрації: механічний і каталітичний. Однак на практиці цей метод використовується тільки в очисних спорудах для міст, муніципалітетів, фабрик. Для домошніх. Причиною цього є робота невеликих підрозділів он-лайн, а не на танку. Ця проблема обговорюється більш детально в попередній статті.

 

Природне очищення 
Теоретично, будь-яке засипання (також заповнене звичайним піском) стає каталізатором через осадження на піщинки марганцю та оксидів заліза. Період входження в робочий режим в залежності від способу аерації, полоскання, складу води може становити від двох тижнів до кількох місяців. Потім фільтруюче засипання повністю працездатне та починає ефективно видаляти марганець з води. Процес промивки знезалізувача в деякій мірі руйнує вже сформованим каталітичні частки, тим не менш, таке засипання вже повністю функціональне.
Деякі природі каталітичні засипання можуть видаляти марганець з перших годин роботи. Процес промивки не буде в цьому випадку порушувати каталітичної активності.
Що цікаво - наші знезалізувачі вимагають безперервного та стабільного використання, тоді вони досягають максимальної механічної та каталітичної продуктивності. Цьому сприяють характеристики фільтруючого засипання, що поєднує в собі переваги механічного, знезалізуючого та відмангануючого фільтрів.

 

Поділ функцій пристроїв, двоступенева фільтрація
Якщо вода містить як залізо і марганець - процес обробки повинен бути двоступеневим. Перший крок - видалення з води заліза.
Зараз існують багатошарові засипання, що використовується для одночасного видалення заліза і марганцю, в одному циклі. Вони включають в себе антрацит (легке фільтруюче засипання) і пісок марганцю (важке фільтруюче засипання). Вибір процентного складу окремих компонентів здійснюється на основі складу домішок у воді та швидкості фільтрації.
Однак слід зазначити, що "багатофункціональність" таких засипаань буде ефективне і найкраще для постійного і незмінного споживання води, при фіксованих швидкостях.

  

Рекомендовані типи фільтрів
Нижче наведено опис одної з найбільш поширених систем відманганування Multifilters:

Фільтри знезалізнення та відманганування Multifilters є екологічними, високоефективними системами фільтрації із реактивним засипанням, що видаляють залізо і марганець, механічні домішки, запах сірководню, затхлості і значно покращує колір води. Конкретне розташування фільтруючих шарів проводиться під час нормальної роботи, і чим довше працює знезалізувач, тим вище його ефективність.

Це можливо завдяки поєднанню особливих властивостей засипань з природним окислювальним потенціалом по відношенню до заліза і марганцю у низьких формах окислення, засипань регулювання рН води, засипань наповнюючих та інертних. Кожен компонент засипки знезалізувача має правильну форму для максимального йонообміну і точно обраний розмір. В результаті, виристовуюється вся товщина фільтруючих шарів, бо в них нємає порожнин, усувається явище канальності і фільтр працює з розділеними ламінарними потоками. Це означає, що кожне зерно засипання використовується оптимальним чином і тому бере максимально активну участь в процесі видалення заліза і марганцю. Завдяки активному покриттю засипання, що важко видалити, розчинені у воді форми заліза і марганцю окислюються, утворюючи домішки, які легко фільтруються.

Нерозчинні відкладення, відфільтровані засипанням, видаляються під час автоматичного процесу промивки. За допомогою цього рішення, витрати, пов'язані з експлуатацією систем знезалізнення зводяться тільки до води, використовуваної для промивання. Весь процес регенерації відбувається без нагляду. Знезалізувачі Multifilters ідеально підходять для очищення води з великим вмістом заліза та марганцю, з високим попитом обробленої води.

Фільтри Multifilters мають засипання, яке складається з п'яти шарів, кожен з яких виконує певну, чітко визначену функцію - знезалізнення, відманганування, пом'якшення, видалення механічних домішок, органічних домішок, що поліпшує смак і запах, усуває колір води.
Конкретне розташування фільтруючих шарів є спеціально розробленим і незмінним завдяки точному підбору розміру зерен і щільності окремих компонентів засипання. В результаті, термін служби спеціалізованих шарів фільтрації фіксований і незмінний. Це дозволяє підтримувати високу якість фільтрації протягом всього терміну праці фільтру в гнучкому діапазоні швидкостей потоку.

Пристрій для регенерації фільтра заповнює розчин NaCl (сіль таблетована) і процес регенерації виконується без нагляду. Тому системи Multifilters ідеально підходить для очищення води зі свердловин та колодців для приватного сектору та приватних підприємств.

Будь ласка, ввійдіть для коментування
captcha
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно