• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(050) 077-56-10, (097) 487-71-45 (093) 313-94-20, (044) 3-619-619

Пн–Пт 09:00–20:00,
Сб, Вс 12:00-16:00

виконуємо аналіз води індивідуальний підбір систем водопідготовки заміни стару систему на нову заміни стару систему на нову

Знезалізнення

Вода, що проходить через грунт і гірські породи, може насичуватися сторонніми домішками, у тому числі металами. Таким чином, вода в нашому водопроводі має в своєму складі на додаток до інших шкідливих речовин ще і велика кількість заліза. Якщо вміст заліза у водопровідній воді перевищує 0,3 г/л, то ми маємо справу з так званою "жорсткою" водою. Майже на кожному кроці ми можемо відчувати наслідки використання такої води: жовті плями на білизні, неприємний "металевий" присмак води і приготованих на ній страв. Крім того, побутові прилади, що використовують у своїй роботі водопровідну воду, протягом довгого часу може принести неприємні сюрпризи у вигляді товстого шару нальоту іржі на нагрівальних елементах, які доведеться міняти. 

Видалення небажаних домішок заліза з води представляють собою проблему як для домашніх побутових потреб, так і для промисловості. Не кажучи вже про пиття і їжі - пити воду з металевим смаком ніхто не буде, і тим більше ніхто не повинен використовувати її в прітовленіі їжі або промиленном виробництві продуктів харчування. 

Видалити залізо з води є однією з найскладніших задач фільтрації. В даний час використовується кілька методів очищення води від зайвого розчиненого заліза. Кожен з цих методів має свої плюси і мінуси. Поки універсальний метод ще не був винайдений, найбільш поширений метод - це каталітичне окислення з подальшою фільтрацією, іонний обмін і повторна очистка з використанням мембрани.

1. Аерація

Іншими словами - використовувати метод окислення киснем. Правда, щоб отримати остаточний результат, вода повинна відстоятися, а потім її додатково фільтрують. Добре відомо, що такий процес очищення води вимагає часу і величезних резервуарів для води. Тому він використовується тільки на великих заводах.

2. Каталітичне окислення з подальшою фільтрацією

Спроби зробити процес окислення швидким і компактним призвели до появи методу каталітичного окислення. В цьому методі процес окислення води видалення заліза сам по собі відбувається на поверхні спеціальної середовища фільтра (як правило, на основі діоксиду марганцю). Це прискорює процес окислення, а також виконує роль фільтра-бар'єру, який відфільтровує оксид заліза. В результаті, велика частина окисленого заліза вимивається в каналізаціюпри зворотному промиванні.

Для поліпшення процесу окислення у воду можуть додаватися додаткові хімічні окислювачі. Найбільш поширеним є перманганат калію K2MnO4 (марганцівка).

Недолік цього методу - велика питома вага марганцевих з'єднань, для видалення яких потрібно додаткова витрата води. Тим не менш, саме цей спосіб видалення заліза з води вважається найбільш оптимальним і ефективним. Купити знезалізювачі для свердловин можна в нашому Інтернет-магазині.

3. Іонний обмін

Іонний обмін - це принципово інший спосіб водоочищення. При ньому метали не затримуються на фільтрі, не застряють в мембранах і не зливаються в дренаж під напором води. Іонний обмін припускає, що в ході хімічних реакцій відбувається переродження металу в невинне з'єднання натрію завдяки впливу іонообмінних смол, як природних, так і синтетичних. «Залізна» вода, після проходження через це нерозчинний молекулярне з'єднання, втрачає двовалентні іони кальцію і магнію. В результаті цих перетворень, замість жорстких карбонатів кальцію і магнію, їх місце у воді займає нешкідливий карбонат натрію.

4. Мембранні методи

Основне призначення мембранних систем - видалення бактерій, найпростіших і вірусів ("холодна стерилізація"), часткове або глибоке знесолення, підготовка високоякісної питної води. Тобто вони призначені для глибокого доочищення ("полірування", як кажуть американці) води. Видалення заліза - не головне їхнє призначення.

Цим і пояснюється той факт, що застосування мембран поки що не входить в число стандартних методів боротьби з присутністю у воді заліза.

Тим не менш, мікрофільтраційні мембрани придатні для видалення вже окисленого тривалентного заліза, ультрафільтраційні і нанофільтраційні мембрани також здатні видаляти колоїдне і бактеріальне залізо, а зворотньоосмотичні мембрани видаляють навіть розчинене органічна і неорганічна залізо.

Практичне ж застосування мембран для роботи по залізу обмежено двома факторами. По-перше, мембрани більшою мірою, ніж гранульовані фільтруючі середовища та іонообмінні смоли, схильні до "заростання" органікою і забивання поверхні нерозчинними частками (в даному випадку іржею). По-друге, мембранні системи вельми і вельми недешеві. Їх застосування рентабельно тільки там, де потрібна дуже висока якість води (наприклад, у харчовій промисловості).

Будь ласка, ввійдіть для коментування
captcha
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно